Sokolka z děčínska trpí dětskou mozkovou obrnou. Přispět na Valinky léčbu můžeš i ty při registraci na některý z letošních běhů

Sokolka z děčínska trpí dětskou mozkovou obrnou. Přispět na Valinky léčbu můžeš i ty při registraci na některý z letošních běhů

 Valinka je mladá slečna, která se s rodinou ráda účastní sportovních akcí a díky veselé povaze je všude oblíbená. I přes zdravotní problémy dělá všem ve svém okolí radost a maminka Simona by ji ráda vzala na rehabilitační pobyt v lázních a pořídila zdravotnické pomůcky, které jsou pro o něco snazší a příjemnější život nezbytností. Valinka volný čas ráda tráví za přítomnosti koní a nejraději si pustí kapelu Kryštof.

Jedenáctiletá slečna, která se narodila předčasně ve 32. týdnu s váhou 1400 g, neměla přívětivý osud. Krátce po jejím narození bylo rodičům sděleno, že došlo ke krvácení do mozku s tím, že Valinka dost pravděpodobně bude žít s postižením. Když byl Valince rok, zjistila se u ní dětská mozková obrna a střední mentální retardace.

V ten moment se jí i celé rodině naprosto změnil život. Nejdůležitější pro rodinu bylo se se situací plně vyrovnat a následně najít sílu bojovat. Valinka brzy začala jezdit do lázní, docházet na rehabilitace a získala potřebné zdravotnické pomůcky. Všechny tyto aktivity jsou neustále potřeba a umožňují jí žít spokojenější a plnohodnotnější život.

Když v 7 letech začala navštěvovat speciální školu v Ústí nad Labem, kam dojíždí svozem, spolužáci i učitelé si ji díky veselé nátuře zamilovali. Přes velkou snahu to s učením často není jednoduché. S paní učitelkou se rodiče snaží docílit co nejlepších výsledků a držet se hlavně pozitiv na úkor toho, co se třeba Valince tolik nedaří.

Tato bojovnice je odkázána na invalidní vozík, doma se pohybuje po čtyřech a když se zrovna zadaří, zvládne i pár krůčků s chodítkem. Čím je ale Valinka větší, tím se stává pro rodinu její léčba a každodenní život náročnějším a nákladnějším. „Miluje jízdy na koni, dvakrát týdně dochází na hypoterapii, chodíme společně plavat a na rehabilitace. Jsme rodina, co má ráda sport, jezdíme na speciální závody pro handicapované a milujeme Sokolský běh republiky. Běháme se speciálním vozíkem a vše si užíváme, jak jen je to možné. Jsme šťastní, že máme tak úžasnou holčičku plnou elánu do života”, dodává maminka Simona. Usměvavá a šťastná holčička vloni svou pozitivní energií rozzářila děčínský běh a má to v plánu i letos. Pojďme ji v tom společně podpořit a zároveň přispět na nákladné rehabilitace, díky kterým dělá pokroky.

Stačí, když při registraci na tebou zvolený běh přispěješ částkou, kterou zvolíš. Celý výtěžek poputuje na léčbu této mladé a statečné slečny.

    

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku

GENERÁLNÍ PARTNER

ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

NSA
ČEPS
ČS
Penny

PARTNEŘI

Česká pošta
Ondrášovka
Under Armour
Generali Investmenst
Madeta
Preciosa

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Radiožurnál
Česká televize

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

HMP
Praha 1

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

A11
Český rozhlas Sever
Český rozhlas Region

Pořadatel

Česká obec sokolská