Oslav republiku, zasaď strom. Deset sokolských jednot se díky iniciativě ČEPS přidá 28. října k sázení lip

Oslav republiku, zasaď strom. Deset sokolských jednot se díky iniciativě ČEPS přidá 28. října k sázení lip

Oslavy výročí republiky budou letos skutečně pestré. Vedle samotných závodů Sokolského běhu republiky, jimiž nejen sokolové po celé České republice i v zahraničí oslaví státní svátek 28. října pohybem, se na deseti ze zapojených míst budou sázet lípy, naše národní stromy. Akce proběhne z iniciativy partnera České obce sokolské a Sokolského běhu republiky ČEPS.

„Rozvoj přenosové soustavy s sebou někdy přináší i úpravy krajinného rázu. Proto nás velice těší, že díky společnému projektu s Českou obcí sokolskou můžeme v regionech podpořit výsadbu nových stromů a zároveň do veřejného prostoru umístit lípy jako národní symbol,“ vysvětluje Martin Durčák, předseda představenstva ČEPS.

Organizátoři závodů tak s ČEPS dali hlavy dohromady a nápad na vysázení lip byl na světě. V letošním roce se k sázení lip přidalo 10 míst, kde se koná i Sokolský běh republiky. K sázení lip velkolistých i závodů Sokolského běhu republiky bude se na některých místech přidá i doprovodný program – v Lomnici nad Popelkou například výsadba proběhne ve 12:00 za doprovodu pěveckého sboru Bořivoj, který zazpívá státní hymnu a jiné písně, v Terezíně se mohou účastníci akce těšit na skákací hrad či uměleckého kováře.

Sázet se budou lípy velkolisté s obvodem 8–10 cm o výšce cca 3,5 metru. Živé symboly českého státu pak budou nově zdobit těchto 10 míst:

Písek

Komárov

Jablonec nad Nisou

Zlatá Olešnice

Ostrava

Libochovice

Terezín

Sokolov

Lomnice nad Popelkou

Jablůnka – Pržno

Těšíme se na bohaté oslavy 103. výročí naší republiky!

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku

GENERÁLNÍ PARTNER

ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

ČEPS
ČS
Penny

PARTNEŘI

Česká pošta
Ondrášovka
Under Armour
Generali Investmenst
Madeta
Preciosa

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Radiožurnál
Česká televize

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

HMP
Praha 1
NSA

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

A11
Český rozhlas Sever
Český rozhlas Region

Pořadatel

Česká obec sokolská