Sokolský běh republiky plní sny! Hokejisté Liberce pozvali handicapovaného Adama do hráčské kabiny

Sokolský běh republiky plní sny! Hokejisté Liberce pozvali handicapovaného Adama do hráčské kabiny

Čtrnáctiletý Adam miluje pohyb a sport. Je aktivním členem jabloneckého Sokola a také vášnivým fanouškem hokeje, konkrétně libereckých Bílých Tygrů. A i když mu to jeho zdravotní stav neulehčuje, vyráží se svou maminkou pravidelně na jejich domácí zápasy. „V pokoji mám plakáty, šálu i mistrovské tričko,“ chlubil se při startu registrací do Sokolského běhu republiky, jehož účastníci Adamovi a jeho rodině finančně pomáhají.

Organizátoři sokolského projektu však nechtěli zůstat jen u finanční pomoci a rozhodli se Adamovi splnit sen: zprostředkovat mu setkání s hokejisty jeho milovaného klubu. To se díky vstřícnosti vedení Bílých Tygrů povedlo a Adam mohl vyrazit za svým životním překvapením.

Z počátku to v jeho očích vypadalo jako „běžná“ návštěva otevřeného tréninku, ovšem až na to, že v aréně byl se svou maminkou jediným fanouškem. To největší překvapení ale přišlo až za chvíli, když za ním přišla brankařská jednička Liberce Petr Kváča. Věnoval mu klubový dres a otevřel dveře do kabiny plné hráčů.

Na dres se mu postupně podepsali všichni přítomní včetně hlavního trenéra Patrika Augusty. Adam s nadšeným výrazem hltal každý okamžik, který mohl v zákulisí hráčské kabiny strávit. Všichni hráči i členové realizačního týmu byli velmi vstřícní, usměvaví a sem tam Adama vyzkoušeli ze znalosti jejich kádru. „A víš, kdo je tohle?“ smál se Kváča při pohledu na zarostlého Michala Birnera. Na Adama si nepřišel: mladý sokol moc dobře libereckou hvězdu znal.

Dlouhé desítky minut v nabité hráčské kabině rozzářily oči dospívajícího Adama a dojaly k slzám obětavou maminku. Možná je to motivace i pro všechny ostatní, aby se přidali k Sokolskému běhu republiky, který se koná u příležitosti založení Československa 28. října, a to na téměř 50 místech České republiky, a dokonce i v zahraničí. V rámci registrace pak můžete právě mladému Adamovi finančně přispět. Má za sebou čerstvě náročnou operaci nohou, po které ho čeká dlouhá a finančně nákladná rehabilitace.

Více o sokolském běžeckém projektu se dočtete zde na webu. Adamův příběh si pak můžete přečíst ZDE.

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku

GENERÁLNÍ PARTNER

ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

ČEPS
ČS
Penny

PARTNEŘI

Česká pošta
Ondrášovka
Under Armour
Generali Investmenst
Madeta

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Radiožurnál
Česká televize

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

HMP
Praha 1

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

A11
Český rozhlas Sever

Pořadatel

Česká obec sokolská