Výběh osobností. Saša Choupenitch poběží s dalšími hvězdami podpořit Sokol a výročí naší země

Výběh osobností. Saša Choupenitch poběží s dalšími hvězdami podpořit Sokol a výročí naší země

Olympijský medailista v šermu, olympijský vítěz v moderním pětiboji, guru českého běhu nebo nejúspěšnější český paralympijský sportovec. Chystá se velká oslava, oslava během. Ten pořádá Sokolský běh republiky, tradiční akce k založení naší země. Jenže pozor, už o měsíc dříve, 28. září se uskuteční tento výběh osobností. Ty chtějí rozběhat nejen české sokolovny, ale všechny Čechy, kteří si stále váží české státnosti. Společně vyběhnou v úterý v 10 hodin symbolicky od Tyršova domu na Malé Straně. Přidejte se nebo se přijďte podívat i vy!

Jsem Čech a jsem na to hrdý. Politika stranou, tady jde o sport, pohyb, zdravý životní styl. Česko je krásná země plná úžasných sportovců, je potřeba si to stále připomínat a být na to hrdý,“ má jasno jeden z ambasadorů, olympijský vítěz z Londýna David Svoboda. Jeho bratr Tomáš, úspěšný český triatlonista, se přidává. „My Češi jsme hodně specifičtí, ale myslím si, že v mnoha ohledech v dobrém slova smyslu. Umíme být geniálními vědci stejně jako mimořádnými sportovci. Pojďme si to připomenout.

Hlavní tváří výběhu a celého projektu je čerstvý olympijský medailista Saša Choupenitch, který je aktuálně asi nejznámějším Sokolem. „Líbí se mi, že je to o zdravém životním stylu a sportu, který byl v době pandemie v ústraní. Je čas vyběhnout, a když si tím připomeneme i bohatou historii naší země, je to jedině dobře,“ má jasno.

Mezi sportovci nebude chybět ani známý bavič, herec a moderátor Kuba Kohák nebo guru českého běhu Miloš Škorpil. Běžců však bude mnohem více. Ti všichni si v úterý na státní svátek 28. září připomenou, že pohyb a zdravý životní styl nesmí nikdy ustoupit době. A upozorní, že již o měsíc později se uskuteční Sokolský běh republiky, a to na více než 46 místech nejen České republiky. Přijďte si taky měsíc před závodem zaběhat na Petřín nebo se podívat, jak běží osobnosti!

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku

GENERÁLNÍ PARTNER

ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

ČEPS
ČS
Penny

PARTNEŘI

Česká pošta
Ondrášovka
Under Armour
Generali Investmenst
Madeta

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Radiožurnál
Česká televize

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

HMP
Praha 1

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

A11
Český rozhlas Sever

Pořadatel

Česká obec sokolská