Třetí termín Sokolského běhu republiky vyšel. Závody se uskutečnily na 5 místech Česka.

Třetí termín Sokolského běhu republiky vyšel. Závody se uskutečnily na 5 místech Česka.

Na letošní ročník Sokolského běhu republiky organizátoři jen tak nezapomenou. Kvůli epidemické situaci v Česku museli původní termín 28. října přesunout na 28. listopadu, ale ani v tomto termínu nebylo možné závody oficiálně odběhnout. Povedlo se to až 12. prosince a Sokolský běh republiky se uskutečnil na pěti místech naší země – V Praze, Ostravě, Českých Budějovicích, Milovicích a v Žebráku. 

Ale to zdaleka není vše, celkem se letos oficiálně zapojilo 34 měst, z toho dvě v USA (Portland, Washington D.C.) a více než 2000 běžců. A u ničeho z toho nechyběli ani naši ambasadoři – David a Tomáš Svobodovi, Jakub Kohák, Miloš Škorpil, Jiří Ježek, Running2.cz nebo Tomáš Touha.

I přesto, že oficiální závody proběhly až 12. prosince, a to jako první velká běžecká akce po 2. vlně epidemických opatření, už 28. října a 28. listopadu se zapojili běžci nejen z Česka, ale z celého světa, aby oslavili Vznik samostatného československého státu pohybem. Běhy se uskutečnily formou tzv. individuální výzvy a běželo se na stovkách míst naší země, ale také například v Londýně, Dubaji, Sydney, Švýcarsku, Itálii či Lucemburku.

Pražský závod letos v mužské kategorii ovládl Michal Suchý, za sebou nechal na druhém místě Tomáše Svobodu, který byl letos rychlejší než jeho bratr David, olympijský vítěz z Londýna 2012. Co však bylo nejdůležitější, byla pohodová a pozitivní atmosféra, která na startu i v cíli panovala. Mezi ženami pak byla nejrychlejší Tereza Hlaváčová.

Soudržnost a síla sokolské komunity se projevila i v zájmu pomoci druhým. Celkem 282 zaregistrovaných běžců přispělo na charitu částkou 22 800 Kč. Sumu zaokrouhlil na finální částku 30 000 Kč organizátor akce a šek v této hodnotě bude předán bratru Jaroslavu Šenkovi, kterému v červnu tohoto roku povodeň zničila dům. Díky této bratrské a sesterské pomoci je reálné, že bude moci svůj dům opravit a znovu v něm plnohodnotně bydlet. A my jsme rádi, že mohl pomoct i Sokolský běh republiky.

Věříme, že 28. října 2021 se již všichni zase setkáme na startu a budeme pokračovat v tradici Sokolského běhu republiky tak, jak jsme zvyklí. Více informací vč. výsledků a fotografií najdete na facebookovém profilu akce Sokolský běh republiky, na jeho Instagramu nebo na webu www.behrepubliky.cz. Sportu zdar!

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku

GENERÁLNÍ PARTNER

ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

ČEPS
ČS
Penny

PARTNEŘI

Česká pošta
Ondrášovka
Under Armour
Generali Investmenst
Madeta

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Radiožurnál
Česká televize

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

HMP
Praha 1

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

A11
Český rozhlas Sever
Český rozhlas Region

Pořadatel

Česká obec sokolská