Voda sebrala bratru sokolovi střechu nad hlavou! Pomozme mu v tíživé životní situaci!

Voda sebrala bratru sokolovi střechu nad hlavou! Pomozme mu v tíživé životní situaci!

Blesková povodeň v Šumvaldu zničila domek dlouholetému bratrovi Jaroslavu Šenkovi. Pomozte bratrovi v nouzi a přispějte na jemu zřízený transparentní účet 293706524/0300!

V neděli 7. června po 8. hodině večerní se do Šumvaldu na Olomoucku přihnala blesková povodeň, která měla obrovskou sílu. Než se mnozí obyvatelé stihli rozkoukat, měli v domě plno vody a bahna. V obvykle 20 cm hluboké říčce Dražůvce bylo tou dobou 3 m vody. Té bylo koryto malé a rozlévala do okolí a ničila vše, co jí stálo v cestě. Desítky domů, studní a sklepů zaplavila voda s bahnem. Podle starosty bylo poškozeno na 22 domů, dva z nich musí být zdemolovány, v celkové škodě za půl miliardy korun.

Bohužel voda s bahnem protekla i domem šumvaldského bratra Jaroslava Šenka, který je dlouholetým členem Tělocvičné jednoty Sokol Šumvald. Voda valící se do bratrova domu vyrazila okna, dveře a během několika minut sahala do pasu. Jaroslavu Šenkovi se podařilo na poslední chvíli utéct na půdu, kde přečkal noc. Avšak veškeré vybavení domu bylo zničeno, včetně aparatury, kterou bratr Šenk ozvučoval sokolské akce. Šenkův dům je jedním ze dvou nejvíce poškozených domů v obci a zřejmě bude muset být stržen k zemi. Devastaci domu zachycuje následující video:

https://vod.idnes.cz/a/2006/08/VF200608_122311_flv_middle_jda.mp4

Na pomoc bratrovi Jaroslavu Šenkovi byl Sokolskou župou Olomoucko-Smrčkovou zřízen transparentní účet, kam může každý, kdo chce pomoci v nouzi, přispět finančním částkou dle svého uvážení. Číslo transparentního účtu je 293706524/0300. Již nyní se zde schází finanční příspěvky od sokolů z celé republiky! https://www.csob.cz/portal/firmy/bezne-ucty/transparentni-ucty/ucet/-/ta/293706524.

Přispět může i každý, kdo se registruje na Sokolský běh republiky 2020. Přímo v registračním formuláři každý účastník může zvolit, jakou částkou přispěje (50 Kč, 100 Kč, 150 Kč či 200 Kč). Celá takto vybraná částka bude následně převedena na transparentní účet zřízený pro bratra J. Šenka.

Děkujeme všem, kteří se ke sbírce připojí!

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku

GENERÁLNÍ PARTNER

ČEZ

HLAVNÍ PARTNEŘI

ČEPS
ČS
Penny

PARTNEŘI

Česká pošta
Ondrášovka
Under Armour
Generali Investmenst
Madeta

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Radiožurnál
Česká televize

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

HMP
Praha 1

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

A11

Pořadatel

Česká obec sokolská